Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Dress

The Dress

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry