• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★★

  • Mixtape

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Gracinha

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Adele One Night Only

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Madres

    ★½

  • The Manor

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • Black as Night

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ★★½

  • Bingo Hell

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★½

  • My Son

    ★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★

  • Come From Away

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • star-crossed: the film

  • Private Desert

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Encounter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★