RSS feed for Christopher
  • Joker

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Rim of the World

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Secret Life of Pets 2

  • Years and Years

  • See You Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

  • Paddleton

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Late Night

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Rams

  • Aquaman

    ★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • The Oath

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Night School

  • Smallfoot

  • The Land of Steady Habits

  • mid90s

  • Ben Is Back

  • Life Itself

  • Beautiful Boy

  • The Sisters Brothers

  • The Old Man & the Gun

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

  • Like Father

  • Destination Wedding

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ideal Home

  • Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Action Point

  • Tag

  • BlacKkKlansman

  • Life of the Party

    ★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Super Troopers 2

  • Most Likely to Murder

  • Ready Player One

    ★★½

  • The Breaker Upperers

  • Blockers

  • A Quiet Place