Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Edit this entry  
31
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Edit this entry  
07
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
10
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The 355

The 355

2022
×
★½
Edit this entry  
02
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★
Read the review Edit this entry