Harry has logged 118 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Truth About the Harry Quebert Affair

The Truth About the Harry Quebert Affair

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gascoigne

Gascoigne

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry