Harry has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Wings of Hope

Wings of Hope

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
American History X

American History X

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry