Harry has logged 220 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Volcano

Volcano

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Dead Bang

Dead Bang

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ransom

Ransom

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★½
Edit this entry  
03
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry