Callum has logged 184 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unrest

Unrest

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry