• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • In the Heights

    ★★★½

  • A Week Away

    ★★

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • The Prom

    ★★★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Hollywood

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • White Lie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • The Kingmaker

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Human Lost

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Garden Left Behind

    ★★★★