Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Garfield

Garfield

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
The Witcher

The Witcher

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Independence Day

Independence Day

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Read the review Edit this entry