Sort by

connor joseph has logged 629 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thirst

Thirst

1949
×
★★★
Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read other review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Edit this entry  
25
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
23
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
22
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
Read other review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Skin, Luminous

My Skin, Luminous

2019
×
Edit this entry  
13
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★
Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Prison

Prison

1949
×
★★★
Edit this entry  
11
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
11
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read other review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
Edit this entry  
07
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Paradise

American Paradise

2017
×
Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★½
Edit this entry