• Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Her

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Fight Club

    ★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★★

  • Highlander

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★