Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry