Sort by

CoachKaye42 has logged 149 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Star

The Star

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marshall

Marshall

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friend Request

Friend Request

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Mama

Mama

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry