Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Princess

The Princess

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Predators

Predators

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
Strange Magic

Strange Magic

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★
Edit this entry  
24
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Forever Out of My League

Forever Out of My League

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Still Out of My League

Still Out of My League

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Out of My League

Out of My League

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★
Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lulli

Lulli

2021
×
★½
Read the review Edit this entry