• The Northman

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Mister America

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • Fury

    ★★

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★½

  • Breadcrumb Trail

    ★★★★

  • Creep

    ★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Gravity

  • Pacific Rim

  • Django Unchained

    ★★★

  • Killing Them Softly

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Sinister

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Troll Hunter

    ★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • District 9

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★

  • Doom

    ★½

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • The Notebook

    ★★★★