COBRARocky has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brass Eye

Brass Eye

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Walker

Walker

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
La Bête Humaine

La Bête Humaine

1938
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
La Bête Humaine

La Bête Humaine

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hazbin Hotel

Hazbin Hotel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Europa

Europa

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
ALL COPS AIN'T BAD

ALL COPS AIN'T BAD

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
It Is Not the Homosexual Who Is Perverse, But the Society in Which He Lives

It Is Not the Homosexual Who Is Perverse, But the Society in Which He Lives

1971
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Argo

Argo

2012
×
Edit this entry  
02
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★★
Edit this entry