Sort by

cleoxjames 💋 has logged 313 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Legendary Christmas with John & Chrissy

A Legendary Christmas with John & Chrissy

2018
×
Edit this entry  
12
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Edit this entry  
05
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Medea

Medea

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sisters

Sisters

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Magical Mystery Tour

Magical Mystery Tour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
02
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Comedy of Terrors

The Comedy of Terrors

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry