Sort by

cleoxjames 💋 has logged 30 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Targets

Targets

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★½
Edit this entry  
26
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaks

Freaks

1932
×
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Starman

Starman

1984
×
Read the review Edit this entry  
01
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry