Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Proposition

The Proposition

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Cutta in a Box

Call Cutta in a Box

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
14th Arrondissement

14th Arrondissement

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is John

This Is John

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Month in the Country

A Month in the Country

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peter's Friends

Peter's Friends

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry