Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
04
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Uninvited Guest

The Uninvited Guest

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Edit this entry  
01
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Edit this entry  
06
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The House

The House

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
19
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry