Cody has logged 23 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★½
Edit this entry  
16
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Cold

Cold

2014
×
Edit this entry  
15
Only Dream Things

Only Dream Things

2012
×
Edit this entry  
15
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Southbound

Southbound

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Edit this entry