RSS feed for Cody

Cody has logged 21 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Meru

Meru

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Vortex

Vortex

2018
×
Edit this entry  
21
Elephant Path – Njaia Njoku

Elephant Path – Njaia Njoku

2018
×
Edit this entry  
20
Before the Plate

Before the Plate

2018
×
Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Woman Who Loves Giraffes

The Woman Who Loves Giraffes

2018
×
Edit this entry  
13
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read prior review Edit this entry  
11
Root Republic

Root Republic

×
Edit this entry  
09
Walden

Walden

2018
×
Edit this entry  
09
Soyalism

Soyalism

2018
×
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Code

The Code

2018
×
Edit this entry  
06
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Live The Stream: The Story of Joe Humphreys

Live The Stream: The Story of Joe Humphreys

2018
×
Edit this entry  
01
Tawai: A Voice from the Forest

Tawai: A Voice from the Forest

2017
×
Edit this entry