Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kelly's Heroes

Kelly's Heroes

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miracle

Miracle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Le Deuxième Souffle

Le Deuxième Souffle

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
God of Gamblers

God of Gamblers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Firefox

Firefox

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Desperate Measures

Desperate Measures

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry