• On Deadly Ground

    ★★★★

  • Remember the Titans

    ★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★½

  • Interview with the Vampire

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • 2010

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★★

  • Strange Days

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Last Samurai

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½