Sort by

codyjensen has logged 31 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry