• Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Prehistoric Planet

    ★★★★½

  • Shark Bait

    ★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • The Requin

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Antlers

    ★★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Controlling Britney Spears

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Cursed

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fin

    ★★½

  • The Medium

    ★★★★½

  • Small Body

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★½