Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Melodic Blue: Baby Keem

The Melodic Blue: Baby Keem

2023
×
Edit this entry  
04
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
God Turn Me Into A Flower

God Turn Me Into A Flower

2023
×
Edit this entry  
29
The Longest Yard

The Longest Yard

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Void

Void

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry