coffee has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry