Sort by

UltimateMovieRankings has logged 38 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Who Is Cletis Tout?

Who Is Cletis Tout?

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tideland

Tideland

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eye for an Eye

Eye for an Eye

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sky

Sky

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Forsaken

Forsaken

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of One

Army of One

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Term Life

Term Life

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Jack

King Jack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indignation

Indignation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Race

Race

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Safe Passage

Safe Passage

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saving Mr. Wu

Saving Mr. Wu

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Road Games

Road Games

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry