• Scream

    ★★★★★

  • The Cryptic Innocence

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Please Be Quiet

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • A World Without

    ★½

  • Photocopier

  • Squid Game

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Firebird

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • June & Kopi

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Yang Tak Tergantikan

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Asih 2

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Initiation

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Crazy Awesome Teachers