cil has logged 229 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stand by Me Doraemon 2

Stand by Me Doraemon 2

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fiction.

Fiction.

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
A World Without

A World Without

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★
Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
03
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry