RSS feed for Janosh
  • The Old Guard

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Shaft

    ★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • A Regular Woman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Collini Case

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Goldfish

  • System Crasher

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Creed II

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Vielmachglas

    ★★½

  • The Purity of Vengeance

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Battle

    ★★½

  • The Great Battle

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Her Smell

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Maiden

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½