Sort by

𝖂𝖎𝖑𝖑 has logged 257 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Up

Up

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry