Sort by

𝖂𝖎𝖑𝖑 has logged 23 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everything & Everything & Everything

Everything & Everything & Everything

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Blood Spook

Blood Spook

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Connecting

Connecting

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Dust

To Dust

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donovan Reid

Donovan Reid

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry