• Scream

  • In The Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Workhorse Queen

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

  • Downfalls High

    ★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★

  • Kenny Scharf: When Worlds Collide

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Magic Camp

    ★★

  • The Donut King

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Becky

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Valley Girl

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Elephant

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★

  • Mulan

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★½