• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Two Distant Strangers

  • Hard Luck Love Song

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • Unpregnant

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • Athlete A

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • AKA Jane Roe

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • One World: Together at Home

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Quiz

    ★★★½

  • The Scheme

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • I Still Believe

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Basic

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Undone

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★