Coleman Spilde has logged 18 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry