Coleman Spilde has logged 29 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enough

Enough

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Net

The Net

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Heat

The Heat

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Read the review Edit this entry  
03
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The First Monday in May

The First Monday in May

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry