Sort by

coles84 has logged 32 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La luna

La luna

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tattooist

The Tattooist

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitchfork

Pitchfork

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Awaydays

Awaydays

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killer: A Journal of Murder

Killer: A Journal of Murder

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Resident

The Resident

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Rigor Mortis

Rigor Mortis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Midnight Hour

The Midnight Hour

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Burning Bright

Burning Bright

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry