Sort by

coles84 has logged 33 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blastfighter

Blastfighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spooky Bunch

The Spooky Bunch

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Heroin Busters

The Heroin Busters

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blood Song

Blood Song

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Spirit

In the Spirit

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Brave One

The Brave One

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Monster of Phantom Lake

The Monster of Phantom Lake

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
B&B

B&B

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Down

Don't Look Down

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadly Crush

Deadly Crush

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder Weapon

Murder Weapon

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry