coles84 has logged 474 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spiral

Spiral

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Amphibious 3D

Amphibious 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
American Yakuza

American Yakuza

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conquest

Conquest

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tiger Who Came to Tea

The Tiger Who Came to Tea

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thirst

Thirst

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Winterskin

Winterskin

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Witness Infection

Witness Infection

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Blood

Christmas Blood

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins: A Puppet Story

Gremlins: A Puppet Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Verotika

Verotika

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Being

The Being

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Descent Into Darkness: My European Nightmare

Descent Into Darkness: My European Nightmare

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nil by Mouth

Nil by Mouth

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vulgar

Vulgar

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Alligator

The Great Alligator

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry