coles84 has logged 36 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death Line

Death Line

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Imperium

Imperium

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salesman

Salesman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Bluebird

Bluebird

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suddenly

Suddenly

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Darkness Falls

Darkness Falls

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
VFW

VFW

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zombie for Sale

Zombie for Sale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Night of Horror: Nightmare Radio

A Night of Horror: Nightmare Radio

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In The Quarry

In The Quarry

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death of a Vlogger

Death of a Vlogger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry