Sort by

coles84 has logged 235 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seance

Seance

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
18
Incubus

Incubus

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fido

Fido

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dark Cloud

Dark Cloud

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
ATM

ATM

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rats

Rats

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Children

The Children

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stepfather 2

Stepfather 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint

Saint

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing from Another World

The Thing from Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thrillkill

Thrillkill

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Munchies

Munchies

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Notorious

Notorious

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Side of the Moon

The Dark Side of the Moon

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incident

The Incident

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look in the Basement

Don't Look in the Basement

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry