coleypop has logged 99 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Royal New Year's Eve

Royal New Year's Eve

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bill

Bill

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Selling

The Selling

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frankenweenie

Frankenweenie

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Autumn Dreams

Autumn Dreams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Runaway Christmas Bride

Runaway Christmas Bride

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Under the Autumn Moon

Under the Autumn Moon

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Pumpkin Pie Wars

Pumpkin Pie Wars

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Slayers

The Slayers

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
12
October Kiss

October Kiss

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
½
Edit this entry  
17
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Lou

Lou

2017
×
★★★★★
Edit this entry