Sort by

Colin has logged 107 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Super

Super

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry