Sort by

colin... has logged 85 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Homeward

Homeward

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Norm of the North: Family Vacation

Norm of the North: Family Vacation

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Agent Jade Black

Agent Jade Black

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
A Florida Melancholy

A Florida Melancholy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocket

The Rocket

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Linklater: On Cinema and Time

Linklater: On Cinema and Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Capone

Capone

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Treasure Buddies

Treasure Buddies

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Agent Jade Black

Agent Jade Black

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Super Buddies

Super Buddies

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Abigail Haunting

Abigail Haunting

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Buddies

Space Buddies

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Snow Buddies

Snow Buddies

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Air Buddies

Air Buddies

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Air Bud: Spikes Back

Air Bud: Spikes Back

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Air Bud: Seventh Inning Fetch

Air Bud: Seventh Inning Fetch

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
M.O.M. Mothers of Monsters

M.O.M. Mothers of Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Air Bud: World Pup

Air Bud: World Pup

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
Air Bud: Golden Receiver

Air Bud: Golden Receiver

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Air Bud

Air Bud

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry