Sort by

colin... has logged 458 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Mukbang

Mukbang

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night

Silent Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Frosty's Winter Wonderland

Frosty's Winter Wonderland

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Rumble

Rumble

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Recess Christmas: Miracle On Third Street

Recess Christmas: Miracle On Third Street

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skateboard Kid

The Skateboard Kid

1993
×
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Army of One

Army of One

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drowning in Potential

Drowning in Potential

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
AINBO: Spirit of the Amazon

AINBO: Spirit of the Amazon

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shark Huntress

Shark Huntress

2021
×
½
Read the review Edit this entry