Sort by

Colin has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Runaway Jury

Runaway Jury

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiness

Happiness

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Fish in the Bathtub

A Fish in the Bathtub

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bernice Bobs Her Hair

Bernice Bobs Her Hair

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dance Flick

Dance Flick

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★½
Read the review Edit this entry