• He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Final Set

    ★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • How I Became a Superhero

    ★★★

  • Love, Guaranteed

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Project Power

    ★★

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The F**k-It List

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • De Gaulle

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Lost Prince

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • A Good Doctor

    ★★★½

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★